Yogilates

Yogilates

Sedef Isiksel

Sedef Isiksel

5.0

UPCOMING SESSION

6

days

4

hours

4

minutes

13

seconds

Join

Description

Schedule

Her seviyeye uygun, haftasonuna hem enerjiniz yüksek, hem de haftanın yüklerinden arınarak girmenizi sağlayacak hem pilates hem de yoga tarzının harmanlandığı bir ders .

Yogilates, birbirine çok paralel hareket sistemi olan pilates egzersizlerini Hatha yoga duruşları ve akışlarıyla birleştiren modern bir stilidir. Yoga asana uygulamaları esneklik, güç, nefes alma kapasitesini geliştirmeye yardımcı olurken, zihinsel düzeyde, denge, vücut kontrolü ve konsantrasyona da yardımcı olur. Pilates, farklı kas gruplarının gelişimini dengeleyerek ve uygulayıcıya daha iyi hareket modelleri vererek vücudu daha işlevsel hale getirmeyi destekler.

İhtiyaçlar:

- Mat

-Rahat kıyafetler

- Boş bir mide

- Yoga kemeri/ Pilates Bantı

8 Credits

Yoga

21 people

60 minutes

Turkish

Zoom

General

Get to know the instructor

Sedef Isiksel

Namaste,

This is Sedef from Istanbul, Turkey. I have over 20 years worth of yoga practice as well as corporate experience in diverse range of businesses and activities, combined with Mind & Body balancing approaches for Corporate and Personal Wellness solutions.

I started instructing yoga back in 2015 and pilates in 2017. Currently I work as a freelance instructor at Fitside, Githa Yoga Studios,ONG Center, GithaSatya Online platforms and orga read more

Cancelation Policy

Cancel 12 hours in advance to avoid a late cancellation fee. A missed reservation will result no credits refunds back.