Müzikle İyileşme

Müzikle İyileşme

Asena Akan

Asena Akan

UPCOMING SESSION

3

days

6

hours

33

minutes

25

seconds

Join

Description

Schedule

Müzikle ilişkimiz anne karnında kalbin atışıyla başlar. Her birimiz farklı nitelikleri ve potansiyelleri olan özgün birer enstrüman olarak dünyaya geliriz. İçinde bulunduğumuz günlerde kaygı ve korku düzeyimiz çok yükselmiş olabilir. Sosyal yaşamdan uzaklaştığımız zorunlu izolasyon hali ile günlük alışkanlıklarımızın değişmesi, bugün ve geleceğimize ilişkin belirsizlikler, kendimiz ve sevdiklerimizi koruma çabamız, hastalık ve ölüm korkusu gibi nedenler, bedensel ve ruhsal dengemizi olumsuz yönde etkileyebilir. Yani müziğin diliyle bir tür 'akord bozulması' yaşıyor olabiliriz.

Sağlıklı olabilmek ve çevremize fayda sağlayabilmek için bağışıklığımızı, moral ve yaşama sevincimizi yüksek tutmamız; değişimlere uyumlanmamız yani kendimizi "akord" etmeyi öğrenmemiz çok önemli. Bu niyetle, çalışmada müzikten, seslerden, olumlu titreşimlerden faydalanma yollarını öğreneceğiz. Özgün bir enstrüman olduğumuzu hatırlayarak ses çıkarma, ses olma, ritm olma, aktif dinleme ile iyileşme deneyimi yaşayacağız.

40 Credits

Psychological Health Care

1 people

45 minutes

Turkish

Zoom

General

Get to know the instructor

Asena Akan

The true creativity is how to be playful and the true innovation is how to turn this creativity into business. We’ll discover together how to be a better chief conductor of the orchestra.

Asena AKAN

www.asenaakan.com

Started studying violin at the age of 5 at the Istanbul State Conservatory. She has BA and MA degrees in Psychological Counseling from the Istanbul University. Concurrently, she studied Classical Voice and Opera at the Istanbul Stat read more

Cancelation Policy

Cancel 12 hours in advance to avoid a late cancellation fee. A missed reservation will result no credits refunds back.